Spletna razstava Igrače med spominom in navdihom
11. april 2022

SEM vabi k ogledu spletne razstave Igrače med spominom in navdihom

Na razstavi je predstavljena zbirka igrač iz druge polovice 20. stoletja, ki jo je SEM leta 2000 daroval profesor Helmut Anthes (1935–2010), takratni direktor sedanjega Mestnega muzeja Michelstadt v Nemčiji.

Igrače so pomemben del zbirk sodobnih etnoloških muzejev in pripomorejo k celovitemu prikazu načina življenja v določenem obdobju, prostoru in socialnem okolju.

Izvor igrač je prazgodovinski; prve najdbe predmetov za igro datirajo okoli 2000 let pr. n. št. Zlata doba razvoja igrač je bila v 20. stoletju in po drugi svetovni vojni so si jih lahko privoščili že v skoraj vseh gospodinjstvih zahodnega sveta.

Vstop na razstavo

Spletna razstava Igrače med spominom in navdihomSpletna razstava Igrače med spominom in navdihomSpletna razstava Igrače med spominom in navdihomSpletna razstava Igrače med spominom in navdihom