Ploščad
četrtek, 23. avgust 2012 - 20:00

Mladi levi - otvoritev festivala, glasba in ples

Mladi levi 2012

Otvoritev festivala

15. mednarodni festival Mladi levi bomo odprli 23. avgusta ob 20.00. Letošnji prvi festivalski večer bo potekal na ploščadi pri Slovenskem etnografskem muzeju, kjer bomo po otvoritvenem nagovoru slavnostno odprli instalacijo Mobile House (Practice for a Revolution) japonskega avtorja Kyoheija Sakaguchija, nato pa ob 20.30 vse goste vabimo na ogled predstave Was ist Maribor? avtorjev Aljoše Ternovška, Sebastijana Horvata, Matjaža Latina, Andreje Kopač in mnogih nekdanjih sodelavcev Tovarne avtomobilov Maribor.

Po predstavi vas vabimo na mladolevovski ples! Za glasbeni izbor bo skrbel DJ teoP (Belo Smetje), velika videoprojekcija, s katero bomo obeležili 15 let festivala Mladi levi, pa je delo japonskega videasta Kiyotake Yoshimitsuja, ki je v video ujel sledi preteklih festivalov in dodal svoj avtorski pečat.

Za prigrizek bo poskrbel kuhar in ustvarjalec Primož Dolničar skupaj s kuharicami Dnevnega centra aktivnosti za starejše.

PROGRAM MEDNARODNEGA FESTIVALA MLADI LEVI >>