Afrika

Avdiovizualije na stalni razstavi Med naravo in kulturo

Afrika
Strokovna sodelavca dr. Marija Mojca Terčelj in dr. Marko Frelih, realizacija Nadja Valentinčič Furlan, produkcija SEM, 2004/5, DVD, 13'08".

Ljudstvo Diola
Senegal, 1963. Zmonirano iz gradiva z delovnim naslovom Senegal, Pleme Diola, posnel dr. Boris Kuhar, produkcija SEM, gradivo na VHS, DV in DVD formatu hrani Kustodiat za etnografski film v SEM, originalni 16 mm čb film hrani Slovenski filmski arhiv pri Arhivu RS.

Življenje v plemenski vasi, ženska drobi proso, otroci, čarovnik in njegova koča.

Ljudstvo Matakam
Kamerun, 1970. Zmonirano iz gradiva z delovnim naslovom Kamerun, posnel dr. Boris Kuhar, produkcija SEM, gradivo na VHS, DV in DVD formatu hrani Kustodiat za etnografski film v SEM, originalni 16 mm čb film hrani Slovenski filmski arhiv pri
Arhivu RS.

Tržnica, lončevina, orodje, kovači pri delu, fantje igrajo na glasbila in plešejo.

Nube
Sudan, 1998. Posnel Tomo Križnar, originalne posnetke na DV formatu hrani avtor.

Pleme Lomon živi v vasi nad dolino in prideluje proso; molža koze; kuhanje vampov; perica in drugi ljudje pri vodnem izviru; zbor plemena Taco; ženska ima na trebuhu in na rokah vzorce, narejene z brazgotinjenjem.

Ljudstvo Turkana
Severna Kenija, 1998, 2002. Posnel Tomo Križnar, originalne posnetke na DV formatu hrani avtor.

Pokrajina, proso, pastirji, napajanje koz, noša trnovih vej za ograde, prekrivanje strehe, izdelava visoke lesene posode, kuhanje in uživanje močnika, prerokovanje z metanjem sandal, izdelava naglavnega okrasja (na lončeno čelado prišijejo makrame, vanj vtaknejo pero), ples.