Oceanija

Avdiovizualije na stalni razstavi Med naravo in kulturo

Oceanija
Strokovni sodelavec Ralf Čeplak Mencin, realizacija Nadja Valentinčič Furlan, produkcija SEM, 2004/5, DVD, 12'10".

Aborigini
Avstralija, okolica Port Keatsa, 1992. Posnel Tomo Križnar, originalno gradivo na Video8 formatu hrani avtor.

Naselje Aboriginov blizu Port Keatsa, Aborigini gredo na lov z župnikom, moški lovijo kenguruje, ženske nabirajo želve, skupaj pripravijo tradicionalni corroboree (piknik).

Novogvinejci
Papua Nova Gvineja, 2001. Posnela Robert Gartner in Darja Hoenigman, originalno gradivo na DV formatu hranita avtorja.

Vas Atempkiapmin, ženska dela bilum (pleteno torbo, ki jo nosijo obešeno na glavi), vas na reki Fly, moški kliče k molitvi (cerkvena ločina Adventisti sedmega dne), moški šiva streho iz listja sagovih palm, tržnica v Wewaku, kulturni festival v Wabagu v privinci Enga.

Tahitijci
Tahiti, 2003. Posnel Aleksander Zalar, originalno gradivo na SVHS-C formatu hrani avtor.

Moorea, tržnica v mestu Papeete, plesi.

Prebivalci Velikonočnega otoka
Čile, Velikonočni otok, 2003. Posnel Aleksander Zalar, originalno gradivo na SVHS-C formatu hrani avtor.

Velikonočni otok Rapa Nui, veliki kamniti kipi moai in utrip življenja na otoku.