Z razstave o koronskem humorju
9. marec 2021

Povabilo k zbiranju vicev ali "koronski humor"

Zbiranje in deljenje vicev korona humorja je projekt Slovenskega etnografskega muzeja, s katerim je muzej pričel v prvem valu epidemije koronavirusa.

Z zbiranjem muzej nadaljuje tudi v letu 2021. Vabimo vas, da nam vice pošiljate na elektronski naslov vici.semuzej@gmail.com.

Spomladi 2020 je SEM ob razglasitvi epidemije nalezljive bolezni COVID-19 začel zbirati vice, povezane z omenjeno boleznijo in situacijo v kateri smo se znašli. Projekt je muzej poimenoval "koronski humor" in v ta namen odprl poseben elektronski naslov, kamor ste lahko pošiljali vaše vice.

V obdobju prvih dveh mesecev je SEM zbral preko 1.000 šal, projekt pa je naletel na lep odziv v javnosti. Prvi rezultat projekta je bila priložnostna razstava Koronski humor, ki je bila na ogled v SEM med 20. junijem in 9. septembrom 2020. Danes zbirka šal in vicev na temo življenja v času koronavirusa obsega že skoraj 1500 vicev.

Vabljeni k sodelovanju, saj je (kot pravi ljudska modrost) smeh pol zdravja!

Poziv za zbiranje vicev (prvi val)
Poziv za zbiranje vicev (drugi val)
Seznam vseh izbranih vicev