8. junij 2006

Sporočilo za javnost, Ljubljana, 8. junij 2006

V Slovenski etnografski muzej na razstave in na kavo
Kavarna SEM v SEM

V Slovenskem etnografskem muzeju je iz dneva v dan živahneje. Poleg razstav je SEM za dobro počutje muzejskih obiskovalcev poskrbel tudi drugače.

V juniju je Slovenski etnografski muzej na Metelkovi 2 odprl vrata Kavarni SEM, ki jo upravlja podjetje Organizacija oz. znana ekipa, ki vodi privlačen ljubljanski caffee Pločnik na Tromostovju. V kavarni SEM in na njenem vrtu se bodo lahko obiskovalci muzeja ne samo osvežili, ampak občasno prisostvovali posebnim glasbenim in drugim kulturnim dogodkom, ki bodo spremljali bodisi razstavni program muzeja ali pa jih bo pripravila Kavarna SEM v lastni režiji. Prvi takšen dogodek bo koncert etno-jazz skupine Fake Orchestra ob odprtju Kavarne SEM, 9. junija ob 19.00 (vabilo v prilogi).

Kavarna je odprta od torka do nedelje od 10.00 do 22.00.

Razstave SEM

V razstavni hiši je muzej v spomladanskih mesecih odprl številne nove razstave. Med njimi gre izpostaviti stalno razstavo SEM Med naravo in kulturo v 3. nadstropju, ki privlačno predstavlja več kot 3000 izbranih predmetov iz bogate zakladnice zbirk SEM slovenske in zunaj evropske dediščine vsakdana in praznika; in občasno razstavo SEM Skrinje, skrinje, skrinjice …, ki poleg izbranih skrinj na stalni razstavi Med naravo in kulturo v celoti ponuja na ogled skoraj celotno zbirko skrinj SEM, kakršne so na Slovenskem izdelovali in uporabljali od 16. do 20. stoletja.

V 1. nadstropju je do konca junija na ogled gostujoča 16. bienalna razstava domačih in umetnostnih obrti, v juliju pa se bodo pričele priprave na eno najobsežnejših zunajevropskih razstav SEM, po letu 1998, ko je muzej javnosti predstavil Beblerjevo indonezijsko zbirko, t.j. Srečevanja s Kitajsko - Sledi kitajske kulturne dediščine na Slovenskem s predstavitvijo kitajskih zbirk, ki jih hrani muzej, in kitajskih predmetov, ki jih hranijo druge slovenske ustanove (SAZU, NUK, Narodna galerija, Narodni muzej, itd.) in zasebniki.

Odprtje razstave bo 31. avgusta 2006.

V pritličju razstavne hiše je do 14. junija 2006 na ogled fotografska razstava Souleymana Mohameda iz Nigra Sodobni nomadi, ki jo bo z 19. junijem zamenjala kitajska fotografska razstava 360° Šanghaja.

Kontaktna oseba:
Nina Zdravič Polič
nina.zdravic@etno-muzej.si

Sporočilo za javnost v Wordovi datoteki.