14. maj 2008

Prireditve v Slovenskem etnografskem muzeju ob Mednarodnem muzejskem dnevu in dan oprtih vrat za 18. maj

Sporočilo za javnost
Ljubljana, 14. maj 2008

Slovenski etnografski muzej se pridružuje praznovanju Mednarodnega muzejskega dne, ki ga vsako leto praznujejo muzeji po vsem svetu, in ki ga je proglasil Mednarodni muzejski svet ICOM (1977). Letos je uglašen na temo Muzeji: Dejavniki družbenih sprememb in razvoja.

V nedeljo, 18. maja, prireja SEM dan odprtih vrat s prostim vstopom za vse obiskovalce za ogled svojih razstav: stalne razstave Med naravo in kulturo in občasne razstave Zvoki Slovenije – Od ljudskih godcev do avsenikov. Poleg razstav bo ob 11.00 potekala pravljična urica za otroke z izdelovanjem ptičkov, popoldan med 15.00 in 18.00 pa tkalske in lončarske delavnice, na katerih se bodo obiskovalci seznanili in preizkusili z veščinami tradicionalnega izdelovanja lončarskih in tkalskih izdelkov.

V tednu, ki bo sledil Mednarodnemu muzejskemu dnevu, se v SEM 19. maja s projekcijami vizualnih etnografskih gradiv s komentarji začenja mednarodni festival etnografskega filma t.i. Dnevi etnografskega filma 2008, ki jih organizira Slovensko etnološko društvo. 21. maja bo v muzeju potekal seminar Muzeji – stičišča medkulturnega dialoga, med 21. in 23. majem pa se bo Slovenski etnografski muzej predstavil (skupaj z drugimi slovenskimi muzeji) in priredil vrsto ustvarjalnih delavnic na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani v okviru Festivala ustvarjalnosti in inovativnosti.

V tednu pred tem, poleg muzejskega programa glasbenih prireditev, od katerih gre izpostaviti v sredo 14. maja nastop koncertnega harmonikarja Marka Hatlaka, bo SEM od 15. do 17. maja gostitelj in prizorišče ter kulturno srečevališče velikega srečanja Mednarodne mreže sodobnih scenskih umetnosti – IETM, ki ga je pripravil Bunker, Zavod za organizacijo in izvedbo kulturnih prireditev.

Kontaktna oseba: Nina Zdravič Polič, T: (01) 3008 700, nina.zdravic@etno-muzej.si

Sporočilo za javnost v Wordovi datoteki.