Izdelovanje trničev na Veliki planini. Foto: A. Jerin, 2013
Do
27. april 2017

Razstava o nesnovni kulturni dediščini Slovenije gostuje v Bratislavi

Na razstavi Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči Unescove Konvencije, ki jo je SEM odprl 6. aprila 2017 in je na ogled v Univerzitetni knjižnici v Bratislavi, so s fotografijami, filmi in predmeti predstavljene v slovenski Register nesnovne kulturne dediščine vpisane enote nesnovne kulturne dediščine.

Razstava je nastala v sodelovanju Slovenskega etnografskega muzeja kot Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine in Veleposlaništva RS v Bratislavi. Razstava bo na ogled do 27. aprila 2017.

Avtorici razstave: mag. Anja Jerin, dr. Nena Židov, Slovenski etnografski muzej, zanj dr. Tanja Roženbergar / Vizualna etnografija: Nadja Valentinčič Furlan / Prevod: Miha Kragelj, David Limon / Oblikovanje: mag. Darja Klančar