Fotografija Štanjela
26. september 2020
Do
18. november 2020

Od hiše do hiše skozi prostor in čas, fotografije iz zbirk Slovenskega etnografskega muzeja

V okviru letošnjih prireditev Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine s skupnim naslovom Spoznaj? Varuj! Ohrani. Grajžarjeva galerija iz Štanjela v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem predstavlja fotografije Štanjela iz obdobja 1922−1969.

Izbrane fotografije so iz treh zaokroženih fotografskih zbirk muzeja: iz zbirke fotografij Vena Pilona, zbirke fotografij Tiskovnega urada in zbirke fotografij Kraška hiša.

Razstavo spremlja zloženka z izborom razstavljenih fotografij. Obiskovalce vabi, da se po ogledu razstave sprehodijo po Štanjelu in z zloženko v roki poiščejo motive s fotografij ter primerjajo nekdanjo podobo stavb in ulic z njihovim današnjim videzom. Hkrati lahko odgovarjajo na zastavljena vprašanja in na koncu poiščejo pravilno rešitev.

Fotografije Štanjela iz zbirke SEM

Vabilo