Oblikovanje za muzeje
Komuniciranje
Nina Zdravič Polič, Maja Kostric

Oblikovanje za muzeje: Mojca Turk

Razstava z naslovom Oblikovanje za muzeje prikazuje plodove dvajsetletnega avtorskega dela, ki ga je Mojca Turk ustvarila za muzeje in vizualno interpretirala muzejske projekte s svojo likovno govorico.

Na ta način je prevedla esenco sporočila, vsebovanega v posameznem muzeju, razstavi ali projektu, v vidno / slikovno / znakovno podobo in jo postavila v okvir vizualne komunikacije kot nepogrešljivega elementa marketinškega komuniciranja in znamčenja.

Razstava spremlja izid prve publikacije pri nas, posvečene muzejskemu marketingu, katere založnik in urednik je Slovenski etnografski muzej. Poleg tega je poklon oblikovalskemu opusu Mojce Turk izvedenemu za muzeje, ki je začela svojo zadevno kariero prav v Slovenskem etnografskem muzeju.