Lela B. Njatin, deklica s piščalko
Muzejski mentor
Sonja Kogej Rus

Lela B. Njatin, deklica s piščalko

Razstava obiskovalcem približuje lokalno okolje Kočevja, v katerem sta bili med 2011 in 2016 tesno povezani usodi pisateljice in vizualne umetnice Lele B. Njatin in skulpture Stanislava Jarma Deklica s piščalko.

V prepletu teh dveh usod so predstavljeni ljudsko ustvarjanje, umetniški dosežki in kulturni preporod na biografski, zgodovinopisni in kulturološki način, zgodba pa sega tudi preko občinskih meja. Njena odlika je povezovanje: na razstavi življenje in delo Lele B. Njatin spoznavamo v povezavi s številnimi drugimi akterji. V razstavi se izrisujejo vloge žensk v lokalnem okolju, razvojni potencial samoiniciative umetnikov, sodobne oblike kulturnega ljubiteljstva in simbolni pomen urbanih spomenikov.

Razstava sodi v sklop osebnih razstav obiskovalcev in je del obrazstavnega programa stalne razstave Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta.