Utrinek s spletne razstave
Spletna stran SEM
3. november 2020
SEMEMZMinistrstvo za kulturoMinistrstvo za kulturo Republike HrvaškeMesto ZagrebLogotip Gastronomska regija

Kjer so čebele doma

Razstavo Kjer so čebele doma je Slovenski etnografski muzej prvič postavil na ogled leta 2018 in je z njo obeležil prvi Svetovni dan čebel.

Spletna razstava sledi strukturi fizične razstave. S fotografijami, besedili in videi razkriva zbirke SEM, osredotočene na bivališča čebel. Uvodoma podaja informacije o avtohtoni kranjski čebeli, v časovnici predstavi najpomembnejše osebnosti in dosežke v zgodovini čebelarstva na Slovenskem, predstavlja panje, čebelnjake, katerih bogata dediščina večplastno zaznamuje slovensko kulturno krajino, in poslikane panjske končnice kot edinstveno likovno in duhovno sestavino slovenskih čebelnjakov.

Klik na spletno razstavo

Avtorica razstave je Barbara Sosič, muzejska svetovalka, soavtorica je dr. Bojana Rogelj Škafar, kustos svétnik, obe iz Slovenskega etnografskega muzeja. Izvedbo razstave je omogočilo Ministrstvo za kulturo RS.