6. februar 2008
Do
31. marec 2008

Iz Stražišča po Evropi: sita iz konjske žime

6. februar 2008 - marec 2008 (gostujoča razstava)

V Slovenskem etnografskem muzeju začenjamo niz razstav v letu 2008 z gostujočo razstavo Gorenjskega muzeja iz Kranja, ki prinaša védenje o sitarstvu, obrti izdelovanja sit iz konjske žime, ki so bila pretežno namenjena sejanju moke in začimb. Sitarstvo, ki je cvetelo od 16. do 20. stoletja, je poneslo ime Stražišča in drugih vasi med Kranjem in Škofjo Loko, kjer so sita izdelovali, v Evropo, severno Afriko in Malo Azijo.

Slovenski etnografski muzej v sodelovanju z Gorenjskim muzejem Vas vljudno vabi na odprtje razstave Iz Stražišča po Evropi: sita iz konjske žime v sredo, 6. februarja 2008, ob 19. uri v Slovenski etnografski muzej na Metelkovo 2, v Ljubljani. Razstavo bo odprl gospod Zoran Jankovič, župan Mestne občine Ljubljana. Zapel bo Andrej Šifrer.

Razstava bo na ogled do konca marca 2008.