Narodopisna zbirka Slovenske prosvetne zveze v Celovcu

Format
priložen CD
Naslovnica knjige Narodopisna zbirka Slovenske prosvetne zveze v Celovcu

Narodopisno zbirko Slovenske prosvetne zveze sestavljajo izdelki ljudske umetnosti in predmeti iz vsakdanjega vaškega, predvsem kmečkega življenja z dvojezičnega ozemlja Koroške. Zbirka je zgovorna priča vsakdanje lokalne kulture, značilne za srednjeevropski alpski prostor.

Dvojezična izdaja

Die volkskundliche Sammlung des Slowenischen Kulturverbandes in Klagenfurt

Die volkskundliche Sammlung des Slowenischen Kulturverbandes enthält Gegenstände aus dem Bereich der Volkskunst, die für den täglischen Bedarf der ländlichen Bevölkerung notwendig waren und vor allem aud sem zwisprachigen Gebiet in Kärnten stammen. Die Sammlung ist ein beredtes Zeugnis einer lokalen Alltagskultur, die für einen breiteren mitteleuropäischen Raum charakteristisch ist.

Kazalo knjige Narodopisna zbirka Slovenske prosvetne zveze v CelovcuStran iz knjige Narodopisna zbirka Slovenske prosvetne zveze v Celovcu