Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta

Vodnik po stalni razstavi Slovenskega etnografskega muzeja
Leto izdaje
Urednik
dr. Janja Žagar
Strani
Trgovina
Publikacije
20.00 EUR
Ni na zalogi
Naslovnica knjige Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta

Stalna razstava Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta je "razstava o človeku in njegovem umeščanju v svet". Zasnovana je kot razstavni razmislek o tem, kaj je človek in kako biti Človek kot del Sveta. Pozornost usmerja v vprašanje (ki ima mnogo delnih in prav nobenega celostnega odgovora), kako se narava človeške vrste ter specifično družbeno-kulturno okolje medsebojno dopolnita v vsakem človešekm bitju posebej in kako se skozi njegovo tvorno delovanje v svetu ponovno vzpostavljata.

Razstava ni poetična pripoved o naši družbi, naši kulturi in naši zgodovini. Pravzaprav bolj opozarja na relativnost pojma Nas in našega in na pomen Drugega in drugačnega. To pa je srž vprašanja o družbenih identitetah oziroma identitetnih procesih na ravno osebnega in skupinskega življenja; zajeto je tudi v naslovni besedni zvezi jaz-mi-drugi. Drugi del naslova (podobe mojega sveta) govori o razmerju med stvarnim, velikim svetom in posameznikovimi subjektivnimi predstavami o sebi.

Kazalo knjige Jaz, mi in drugi : podobe mojega svetaStran iz knjige Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta