Anton Šušteršič
15. december 2017

Zbirka fotografij Antona Šušteršiča

Na spletnih straneh si lahko ogledate zbirko fotografij Antona Šušteršiča.

Anton Šušteršič (1872-1942) je bil višji bančni uradnik Mestne hranilnice Ljubljana na Čopovi ulici. Poleg službe je bil nekaj časa tudi blagajnik Slovenskega planinskega društva. Bil je nadvse dejaven amaterski fotograf, ki je veliko svojega prostega časa posvetil fotografiranju.

Največ posnetkov je iz Ljubljane (prevladujejo motivi ljubljanskih ulic in trgov, poleg tega pa so tudi posnetki kopališča Ilirija in kopališča na Ljubljanici, parka Tivoli, gradu Tivoli in Fužinskega gradu, mednarodnega mladinskega kongresa na Plečnikovem štadionu za Bežigradom (1938), slovesnosti ob odkritju spomenika kralju Aleksandru na Kongresnem trgu (1940), Ljubljanskega velesejma, t.i. narodnih noš,...). Poleg Ljubljane pa so posnetki še iz drugih slovenskih krajev, nekaj pa jih je iz Hrvaške.