1. september 2015
Razstava
Moda v gibanju

Vzporedne prireditve ob razstavi Moda v gibanju

Razstavo Moda v gibanju dopolnjujeo številni drugi dogodki – strokovna vodstva, filmske projekcije, predavanja s srečanji z manekenkami in modnimi ustvarjalci ter delavnice za otroke.

Junij

Ponedeljek, 15. junij, ob 18.30: Srečanje in predavanje profesorice dr. M. G. Muzzarelli (Oddelek za zgodovino in kulture, Università di Bologna): Dolga in resnična zgodba Made in Italy, Umetnost in moda od srednjega veka do danes. Italijanski inštitut za kulturo v Sloveniji (Breg 12, Ljubljana)

Četrtek, 18. junij, ob 21.30: Zunanja projekcija filma: La Dolce Vita, Federico Fellini, Italija / Francija, 1960, 174'. Slovenska kinoteka (amfiteater, Metelkova 2a, Ljubljana)

Sobota, 20. junij, 18.00 – 22.30: Zunanja razstava: Modni oblikovalec Matic Veler: Gorenjska noša v visoki modi. Za poletno muzejsko noč SEM v sodelovanju z Naravoslovnotehniško fakulteto, Oddelek za tekstilstvo, Univerza v Ljubljani

Torek, 23. junij, ob 19.30: Odprtje razstave: Reciklirana moda

Fakulteta za dizajn, Trzin, Tekstilno-tehnološka fakulteta, Zagreb, Fakulteta primenjenih umetnosti, Beograd v sodelovanju s SEM

Torek, 23. junij, ob 21.00: Modna revija: STRIKE A POSE. Fakulteta za dizajn v sodelovanju s SEM

Avgust

Sreda, 26. avgust – petek, 28. avgust, 10.00 – 12.30: Tridnevna modna ustvarjalnica za otroke

Sobota, 29. avgust, 10.00 - 18.00: Nostalgična sobota, Vintage sejem s ponudbo oblačil in modnih dodatkov.

Spetember

19. september, sobota: Ustvarjalna delavnica za otroke: Modni dodatki.

17. september, četrtek ob 17.00: Odprtje vzporedne dvodelne modne razstave fotografij in ustvarjalnega procesa: Janja Vidic: Witches Lookbook.

Oktober

Za študente oblikovanja tekstilij prirejamo dve delavnici s predavanji na temo: MODA = ARHITEKTURA = MODA:

5. – 9. oktober: Kostumografija prostora

12. – 16. oktober: FURNITURE>FUNCTION<FASHION. Fakulteta za dizajn v sodelovanju s SEM