17. oktober 2014
Novice

V četrtek, 16. oktobra 2014, je bilo v Slovenskem etnografskem muzeju odprtje razstave Fotografske podobe gluhih in naglušnih v Ljubljani. V okviru projekta Dostopnost do kulturne dediščine ranljivim skupinam je gluhi študent Gašper Rems (v sodelovanju s pripravnicami za kustodinje dokumentalistke) pripravil spremljevalno fotografsko razstavo konference Gluhi v Ljubljani nekoč in danes, s katero je predstavil gradivo dokumentacijskih oddelkov Muzeja novejše zgodovine Slovenije in Slovenskega etnografskega muzeja, ki prikazuje življenje gluhih in naglušnih v preteklosti.

Namen razstave je predstaviti del zgodovine in kulture gluhih in naglušnih, ki je del naše skupne kulturne zgodovine. Zbiranje in predstavljanje gradiva, ki govori o življenju skupnosti gluhih, pa je pomembno tudi za gluhe, kajti razstava lahko pripomore k ustvarjanju pripovedi skupne preteklosti gluhih kot kulturne skupine, ki potem predstavlja temelj močne, vitalne skupnosti danes. In na ta način lahko muzeji v sodelovanju z različnimi skupnostmi prispevajo h krepitvi zavesti teh skupnosti.

Uspešno odprtje razstave Fotografske podobe iz življenja gluhih in naglušnih v LjubljaniGledališče na dotikDostopnost