Dokumentacija SEM, NKD, foto: T. Jeseničnik, 19.2.2021
5. april 2023

Trienale rokodelstva in obrti - izbranih je 40 izdelkov

Na razpis Trienale rokodelstva in obrti, ki je bi odprt med 25. 11. 2022 in 12. 3. 2023, je prispelo 320 poslanih predlogov. Od tega je bilo 146 prijaviteljev.

Namen razpisa je bil izbor novih predlogov za razstavo Trienale rokodelstva in obrti, na kateri bodo poleg tradicionalnih izdelkov in predstavljanja mojstrskega znanja, spretnosti in veščin izpostavljeni tudi izdelki in projekti, ki temeljijo na uporabi naravnih in lokalno pridobljenih materialov, ki inovativno in konceptualno uporabljajo rokodelske tehnike in simboliko ter tisti, ki se skozi raziskovanje ročnih procesov izdelave ukvarjajo s socialnimi, političnimi in okoljevarstvenimi problematikami. K sodelovanju so bili povabljeni ustvarjalci različnih profilov, ki z ročnimi načini izdelovanja oživljajo tradicionalna znanja rokodelskih panog in hkrati razvijajo lastno prakso ter rokodelstvo razumejo kot vir idej in še neodkritih invencij.

Razstava Trienale rokodelstva in obrti bo na ogled med 26.9. in 19.11. 2023 v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu, konec leta 2023 pa gostovala tudi v Slovenskem etnografskem muzeju in Muzeju za arhitekturo in oblikovanje v Ljubljani.

Po prvem on-line ocenjevanju (15. 3. do 22. 3. 2023) je Komisija v drugi krog ocenjevanja uvrstila 82 izdelkov, na drugem  ocenjevanju (27.3.2023, SEM) je bilo izbranih 40 izdelkov (42 prijaviteljev), ki bodo umeščeni na razstavo Trienale rokodelstva in obrti.

Vsi prijavitelji bodo o izboru obveščeni.