Mag. Ana Motnikar
24. april 2020

Top 5 tega tedna

Spoštovane obiskovalke in obiskovalci!

Šest tednov je že, odkar smo zaprli vrata muzeja in na široko odprli neka druga – virtualna. Veliko tega, kar bi si sicer lahko pogledali na razstavah, si zdaj lahko ogledate na naših spletnih straneh. Dodali pa smo še nove vsebine: take, ki razkrivajo sicer manj vidno delo v muzeju, in tudi take, ki z vašo pomočjo spremljajo nove okoliščine in bodo nekoč zanimiv dokument časa.

Čeprav še vedno ne vemo kdaj, upamo, da nas boste lahko kmalu spet obiskali. Ker s pandemijo verjetno ne bomo opravili čez noč, bodo nove razmere od nas zahtevale nova pravila obnašanja. Bližino bo zamenjala distanca, dotike bodo zamenjali pogledi, manj bo skupinskega, več bo osebnega. Še vedno pa bomo tukaj – z vami in za vas!

Ana Motnikar, vodja Oddelka za konserviranje in restavriranje

TOP 5 PRETEKLEGA TEDNA

1. Med restavratorji: kratki zapisi o izbranih restavriranih predmetih
  2. Zbiramo misli, razmišljanja, verze, zgodbe …: KDO SEM v času pandemije?
  3. Prispevek: Slovenski muzeji kot prostori osveščanja o pomenu varovanja okolja
  4. Virtualni sprehod po razstavah SEM od doma
  5. Doživite in poslušajte navdihujoče zvoke iz muzejskih razstav