Teden otroka 2023 v SEM: prost vstop v SEM za otroke in družine
25. september 2023
Novice

Teden otroka 2023 v SEM: prost vstop v SEM za otroke in družine [ne velja za skupinske oglede]

Slovenski etnografski muzej tudi letos v sklopu akcije Z igro do dediščine obeležuje Teden otroka, ki bo v SEM potekal med 3. in 8. oktobrom 2023. Letošnja tema je »Zakaji in zatoji radovednosti«.

PROGRAM v SEM:

Torek - nedelja, 3. - 8. oktober 2023, 10.00 - 18.00, četrtek do 20.00:
Brezplačni samostojni ogledi razstav Slovenskega etnografskega muzeja za otroke in družine, raziskovalna dogodivščina - samostojno raziskovanje muzeja: Delavnice pri Malem mojstru, filmi Malega mojstra, Etnoabecedaž, igre na razstavi Sveti konji - nebesni jezdeci, tkanje najdaljšega šala

Sobota, 7. oktober 2023, ob 11.00:
Zapestnice, stkane s tkalskimi deščicami, delavnica Malega mojstra
5 +, prost vstop

Z igro do dediščine - brošura (pdf, 7 MB)

Prijazno vabljeni!

Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1954. Teden otroka temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.
K obeleževanju se pridružuje tudi SEM.

Skrinje na razstavi Med naravo in kulturoDelavnica za otroke