Čado
19. september 2018

Tečaj čado (Chado) v Slovenskem etnografskem muzeju, vabilo k vpisu

Vse zainteresirane vabimo k vpisu na Chado tečaj, ki bo potekal vsak drugi ponedeljek od oktobra 2018 do junija 2019 v popoldanskem in večernem času v SEM, na Metelkovi 2, v Ljubljani. Razpisan je tako začetni kot nadaljevalni tečaj. Rok za prijavo je 31. oktober 2018.

Chado aktivnosti se v prostorih Slovenskega etnografskega muzeja odvijajo že od leta 2006. Leta 2016 je bilo ustanovljeno tudi Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija, ki v muzeju izvaja Chado tečaj.

Chado, ki pomeni pot čaja, sodi med najbolj reprezentativne oblike nesnovne kulturne dediščine Japonske. Pomeni proces vseživljenskega izpopolnjevanja, način življenja, pogled na svet oziroma življensko filozofijo, ki jo vedno bolj spoznavamo tudi v Sloveniji.

Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija je neprofitna nevladna organizacija, katere cilj je da razširja znanje ter razumevanje poti čaja (Chado) z namenom, da kot 110. uradna predstavnica Urasenke šole poti čaja izven Japonske (Tankokai) spodbuja zanimanje za kulturo čajnega obreda ter ohranja nesnovno kulturno dediščino čajnega obreda ter posreduje te kulturne dobrine z izvajanjem dejavnosti na področju kulturnega izobraževanja.

Kako poteka vpis?

Na tečaj se prijavite z včlanitvijo v društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija in s plačilom letne tečajnine v SEM.

VČLANITEV V DRUŠTVO:

Izpolnjeno in podpisano pristopno izjavo (LINK NA) pošljite po elektronski pošti na: info@urasenke-slovenija.si

Članarina: 50,00 EUR / leto

Se poravna na TRR društva: SI56 0201 0026 2201 054, pri NLB d.d., SWIFT LJBASI2X (namen nakazila članarina)

PLAČILO TEČAJNINE:

Cena celoletnega tečaja (okt 2018 – jun 2019): 60,00 EUR

Cena polletnega tečaja (okt 2018 – feb 2019 / feb – jun 2019): 30 eur*

*Plačilo polletne tečajnine je možno le za začetni tečaj.

Se poravna na račun Slovenskega etnografskega muzeja, Metelkova 2, 1000 Ljubljana,

SI56 0110 0603 0376 834 (namen nakazila za Chado)

ali na blagajni razstavne hiše Slovenskega etnografskega muzeja v delovnem času (torek – nedelja, 10.00 – 18.00)

Več informacij in kontakt:

Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija

E: info@urasenke-slovenija.si