Dr. Branislava Sušnik
25. september 2019
Novice

Slovenski etnografski muzej za leto 2020 napoveduje razstavo o slovenski znanstvenici Branislavi Sušnik

Leto 2020 bo posvečeno 100-letnici rojstva dr. Branislave Sušnik, slovenske znanstvenice, etnologinje in antropologinje, ki je živela in delala v Paragvaju.

Kar 45 let je vodila Museo Etnografico Andres Barbero in predavala etnologijo na Universidad Nacional de Asuncion v Paragvaju.
Branislava Sušnik je slovenski javnosti še vedno malo znana, zato ji bo Slovenski etnografski muzej v konec prihodnjega leta posvetil razstavo in strokovno konferenco, s katero bo osvetlil njeno življenje in delo ter izjemne strokovne dosežke v Paragvaju.

Sodelavke ob pregledu gradiva in oblikovanju projekta. Slovenski etnografski muzej, 25. september 2019Dr. Branislava Sušnik na paragvajski poštni znamkiDr. Branislava Sušnik na terenuDr. Branislava Sušnik na terenu