Utrinki z odprtja razstave Uskrs u EU. Foto: Mestni muzej Bjelovar, 2021
30. marec 2021

Slovenija sodeluje na razstavi S pirhom do velike noči: Velika noč v Evropski uniji

Med 26. marcem in 9. aprilom 2021 je v Mestnem muzeju Bjelovar, Hrvaška, na ogled razstava z naslovom S pirhom do velike noči: Velika noč v Evropski uniji.

Na razstavi sodeluje tudi Slovenski etnografski muzej kot Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine, ki je za razstavo pripravil izbor izdelkov nosilcev, ki so vpisani v Register nesnovne kulturne dediščine. Na razstavi so tako predstavljene pisanice, ki so jih izdelali Nada Cvitkovič iz Adlešičev, Eva Tivadar iz Dobrovnika ter Bernarda in Milan Merklin iz Grada.

Izbor razstavljenih pirhov in besedilo v katalogu je pripravila kustodinja za družbeno kulturo v SEM dr. Nena Židov.

KATALOG RAZSTAVE

Utrinki z odprtja razstave Uskrs u EU. Foto: Mestni muzej Bjelovar, 2021Utrinki z odprtja razstave Uskrs u EU. Foto: Mestni muzej Bjelovar, 2021Plakat