Ne meči petard, raje mi vrzi žogo!, Foto: Blaž Verbič
21. december 2022

SEM se pridružuje akciji Petarde? Ne, hvala!

SEM, ki je psom prijazen muzej, se tudi letošnji december pridružuje projektu Petarde? Ne hvala!. S fotografijo psičke Indie, ki nosi okoli vratu zastavico s sloganom akcije, in je bila posneta v muzeju SEM, poziva svoje obiskovalce ter sledilce na različnih platformah k opuščanju pirotehnike s sloganom: Ne meči petard, raje mi vrzi žogo!.

V decembru TAM-TAM v sodelovanju s partnerji že 10. leto zapored pripravlja družbeno odgovorno akcijo »Petarde? Ne, hvala!«, ki širšo javnost nagovarja k opustitvi pirotehnike. Tudi tokrat se akcija osredotoča na neprijetne posledice, ki jih zaradi pirotehnike doživljajo hišni ljubljenčki. Hkrati akcija ne zanemarja ogrožajočih učinkov, ki jih ima uporaba petard na njihove uporabnike in okolje.

Ne meči petard, raje mi vrzi žogo!, Foto: Tadej KreftNe meči petard, raje mi vrzi žogo!, Foto: Tadej KreftNe meči petard, raje mi vrzi žogo!, Foto: Tadej KreftNe meči petard, raje mi vrzi žogo!, Foto: Blaž Verbič