Sveti konji – nebesni jezdeci
12. september 2022

SEM najavlja novo občasno razstavo Sveti konji – nebesni jezdeci

Slovenski etnografski muzej pripravlja novo občasno razstavo Sveti konji – nebesni jezdeci, ki bo predstavljala bogato zapuščino mitološkega in simbolnega pomena konjev, samorogov, kentavrov, krilatega Pegaza, božanskih jezdecev ...

Pri promociji in nekaterih vsebinah razstave, ki se bo odprla v oktobru, se je SEM povezal tudi s Kobilarno Lipica in se z razstavo v nedeljo, 11. septembra, predstavil na Dnevu Kobilarne Lipica.

Več tisočletij so konji imeli osrednjo vlogo v človeškem razumevanju kozmologije in duhovnih dimenzij vidnega in nevidnega sveta.

Sodelavca SEM, Žiga Rehar in Gregor Kos, sta za to priložnost izdelala krilatega samoroga, na krilih katerega so se lahko obiskovalci fotografirali.