Pogled na razstavišče
20. januar 2020

Razstava Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči Unescove Konvencije v Mestnem muzeju Negotino

Razstava Slovenskega etnografskega muzeja "Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči Unescove Konvencije", ki trenutno potuje po Severni Makedoniji, se iz Muzeja Bitola (Музеј Битола/Bitola Museum) seli v Mestni muzej Negotino (Muzej Na Grad Negotino).

Odprtje je bilo v petek, 17. januarja 2020. Razstava s pomočjo besedil, fotografij in predmetov prikazuje nesnovno kulturno dediščino Slovenije, ki je vpisana v nacionalni register in na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.

Avtorici razstave sta dr. Nena Židov in mag. Anja Jerin, kustodinji v Slovenskem etnografskem muzeju. Razstavo je oblikovala Darja Klančar.