7. november 2014

Projekt sodelovanja z romskimi ženskami

V Slovenskem etnografskem muzeju pričenjamo s projektom sodelovanja z romskimi ženskami. Namen je odpirati vprašanja reproduktivnih procesov in reproduktivnega zdravja žensk v treh izbranih romskih skupnostih – v Serdici, Mariboru in Kerinovem Grmu pri Krškem. Pri tem se bomo osredotočili predvsem na prepričanja, vraže in obrede, povezane z nosečnostjo, porodom in poporodnim obdobjem, raziskovali bomo prakse skrbi zase in za dojenčka, zanimale pa nas bodo tudi izkušnje dostopa do zdravstvenih storitev. Cilj projekta je zbrati, interpretirati in razstaviti kulturno dediščino izbranih romskih skupnosti, povezano s temo materinstva.

V soboto, 8. novembra 2014, se bomo z ženskami iz izbranih skupnosti srečali v Slovenskem etnografskem muzeju, kjer si bomo poleg prijetnega druženja ogledali stalno razstavo Jaz, mi in drugi: Podobe mojega sveta.

Več informacij o projektu: tina.palaic@nms.si.