Povabilo k zbiranju vicev ali "koronski humor"

20. marec 2020
Kaj
Marinčič in Matičetov v pogovoru

Slovenski etnografski muzej, muzej o ljudeh in za ljudi, ostaja z vami. Vabimo vas, da se daleč drug od drugega skupaj nasmejimo, saj je smeh več kot pol zdravja.

Zbiramo smešnice in vice na temo koronavirusa, pandemije, izolacije in drugih virusov, ki trenutno krojijo naš vsakdan. Za duševno zdravje je humor več kot dobrodošel, tisti s črnim predznakom pa lahko še toliko bolj zdravilen.

Pošljite smešnice in vice na to temo na mail naslov miha.spicek@etno-muzej.si in jih zbrane prebirajte na naši spletni strani www.etno-muzej.si/koronski-humor. Smejte se z njimi in jih delite naprej ter dovolite, da vam vzbujajo dobro voljo in vzpostavljajo varen in blagodejen odmik od hudega, s katerim se soočamo. Ob koncu krize bomo zbrane vice objavili v posebnem dokumentu, v katerem bodo z odmikom časa ujeta posebnost tega trenutka in naša življenja v njem. Zbrano gradivo bo postalo del zbirke kustodiata za Duhovno kulturo.

Ta hip naj nam bo to v oporo, da solidarno ostajamo daleč stran od drugih, a ne odmaknjeni od sveta.

Objava vseh izbranih vicev

23. 3.: Objava prvih petih vicev prvega izbora