28. julij 2015

Potujoči cvet Srebrenice v SEM

4. - 30. avgust 2015

Potujoči cvet Srebrenice bodo v letu 2015 gostile različne kulturne, izobraževalne in podobne organizacije po Sloveniji. Cvet bo obiskovalce vabil, da v knjigo zabeležijo sporočilo tistim, ki so preživeli vojno v Bosni in Hercegovini.

Cvet Srebrenice je simbol Srebrenice in poboja 8.372 bošnjaških dečkov, mož in žena. Z enajstimi belimi venčnimi listi in krogom v sredini v zeleni barvi, kot barvi življenja in upanja, predstavlja 8.372 nedolžnih življenj. Danes cvet Srebrenice kot podporo preživelim in izkazovanje časti umrlim nosimo v Sloveniji in v svetu.

Beli potujoči cvet Srebrenice bo med projektom in tudi po njem potoval po različnih organizacijah in institucijah po Sloveniji ter vabil k brezčasnemu ohranjanju spomina. Z vpisom v knjigo boste lahko zabeležili vaše sporočilo tistim, ki so preživeli vojno v Bosni in Hercegovini. Potujoči cvet je ročno delo članic društva Gračaničko keranje, ki združuje predvsem ženske, ki so preživele vojne grozote v Bosni in Hercegovini.

Častni pokrovitelj projekta je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.