Odhajanje v nove svetove, foto: © Klaus Pichler
6. avgust 2021

Odhajanje v nove svetove

Gostovanje s predmeti SEM v Schallaburgu

V Avstriji v Schallaburgu, točneje v gradu Schallaburg, je med 20. marcem in 7. novembrom 2021 na ogled razstava Odhajanje v nove svetove, na kateri sodeluje Slovenski etnografski muzej.

Razstava pripoveduje o raziskovalcih, pustolovcih in popotnikih, njihovih srečevanjih in odkritjih novih svetov. Med drugim je razstavljenih 25 predmetov iz afriške zbirke SEM (iz Knobleharjeve, Codellijeve in Schweglove zbirke). Gre za prispevek dr. Marka Freliha, kustosa za afriške zbirke v SEM, ki v razstavni publikaciji osvetljuje znamenitega slovenskega misijonarja in raziskovalca dr. Ignacija Knobleharja kot pionirja raziskav Belega Nila.

Foto: © Klaus Pichler in Jure Rus
Več: www.schallaburg.at/en/exhibition-2021

Foto: © Klaus PichlerFoto: © Klaus PichlerFoto: © Klaus PichlerFoto: Jure Rus, SEM