16. december 2013
Novice

Od Kiča do Kitcha. Pogovor z Gorazdom Makarovičem v okviru cikla okroglih miz OEIKA

Pogovor z dr. Gorazdom MakarovičemUvodna diskusija v okviru cikla okroglih miz Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Univerze v Ljubljani: Od Kiča do Kitcha. Pogovor z Gorazdom Makarovičem, avtorjem razstave KIČ v Slovenskem etnografskem muzeju leta 1971.

Z dr. Gorazdom Makarovičem sta se o kiču, ne-kiču in estetiki v (ljudski) umetnosti ter v družbi, kulturi in politiki pogovarjala dr. Rajko Muršič in Eva Podlogar.

Kitch.Kultura je javno in brezplačno kulturno dogajanje. Vizija projekta je kulturno (so)ustvarjanje, kot tudi kulturno izobraževanje. Ustvarjalci projekta obenem želijo spodbujati ljubiteljske kulturne dejavnosti, prav tako pa preko znanstvenega aparata odpirati območje kritičnega vrednotenja kulture. Vse skupaj z namenom bogatitve kulturnega življenja in razbijanja socialne razslojenosti v mestih in na podeželju.