11. september 2019

Obisk generalnega direktorja Prepovedanega mesta v SEM

Danes, 11. septembra 2019, smo v Slovenskem etnografskem muzeju gostili dr. Wang Xudonga, generalnega direktorja Prepovedanega mesta iz Pekinga The Palace Museum - Forbidden City, Kitajska, ki je s svojimi kolegi obiskal Slovenijo prav z namenom, da se instituciji medsebojno povežeta in se v prihodnje pripravi bolj intenzivno medsebojno sodelovanje. Kitajske kolege sta sprejela dr. Tanja Roženbergar, direktorica SEM in mag. Ralf Čeplak Mencin, kustos za azijske zbirke v SEM ter dr. Nataša Vampelj Suhadolnik, predstojnica Oddelka za azijske študije, FF, UNI LJ.

Obisk je bil izjemno uspešen, saj ste se instituciji dogovorili o sodelovanju v bližnji prihodnosti. Začetek tega sodelovanja predstavlja obisk treh kitajskih strokovnjakov v SEM v začetku leta 2020, ki bodo Slovenskemu etnografskemu muzeju pomagali restavrirati osem kitajskih okrasnih sten in izjemno redek primer modela kitajske hiše iz t.i. Skuškove zbirke kitajskih umetnin, ki je prišla v Slovenijo pred 100 leti.

Povezava na prispevek RTV SLO o obisku (začetek 27:12):