Plečnikova Lectarija
23. marec 2022
Novice

Naprej v preteklost 2022: Plečnik v muzeju, vseslovenska spletna akcija muzejev in galerij

Slovenski etnografski muzej se ponovno pridružuje Skupnosti muzejev Slovenije pri akciji #NAPREJVPRETEKLOST. Temi letošnje akcije sta #plečnikvmuzeju in #nočvmuzeju.

Slovenski muzeji in galerije v tednu med 4. in 10. aprilom 2022 na svojih spletnih straneh in družabnih omrežjih objavljamo zgodbe, fotografije, kratke videe in zanimive informacije ter ponujamo zanimive poglede v muzejske zbirke ter muzejski vsakdan.

Program spletnih dogodkov v SEM:

• Ponedeljek, 4. april 2022, ob 8.00:  Plečnikova arhitektura v Ljubljani na razglednicah Vekoslava Kramariča, utrinek iz muzejske fototeke.
    >> Dostopno na spletni strani muzeja ter profilih Facebook, Instagram in Twitter SEM.
  • Sreda, 6. april 2022, ob 11.00: Plečnikova Lectarija, nova stalna postavitev v SEM, javljanje v živo na Facebooku z dr. Tanjo Roženberger, kustodinjo SEM.
    >> Dogodek na Facebook profilu SEM.
  • Četrtek, 7. april 2022,  ob 8.00: 22 let Plečnikove Lectarije v Slovenskem etnografskem muzeju, foto zgodba.
  • Petek, 8. april 2022, ob 11.00: Postavljanje Plečnikove Lectarije – restavratorski pogled, foto zgodba z restavratorjema SEM.
    >>> Dostopno na Facebook profilu SEM.
  • Nedelja, 10. april 2022, ob 8.00: vodna os Plečnikove Ljubljane na fotografijah Petra Nagliča, utrinek iz muzejske fototeke.
    >> Dostopno na na spletni strani muzeja ter profilih Facebook, Instagram in Twitter SEM.

Spremljajte nas! (programska knjižica)