Nagrado za mednarodno najbolj prepoznavni projekt je dobil Slovenski etnografski muzej za projekt ORINOCO

V petek, 4. oktobra 2013 ob 18.30, je v razstavni hiši SEM potekala podelitev nagrad ICOM Slovenija. Mednarodni muzejski svet – Slovenski odbor ICOM (na kratko ICOM Slovenija) le letos prvič podelil nagrado slovenskim muzejem, ki jo je oblikoval z namenom vzpodbujanja, popularizacije in promoviranja mednarodnega mreženja slovenske muzejske misli in dela. Letošnjo nagrado za  mednarodno najbolj prepoznavni projekt sta dobila Slovenski etnografski muzej in Nina Zdravič Polič (vodja projekta) za razstavo ORINOCO, Indijanci amazonskega deževnega gozda.

Na portalu MMC RTVSLO in Večeru si lahko preberete članek o nagradi.

Na prvi podelitvi nagrad ICOM-a nagrajeni razstavi Orinoco in Prevzeli smo muzej >>
(MMC RTVSLO, 4. oktober 2013)

Prevzeli smo muzej in dobili nagrado >>
(Večer, 5. oktober 2013)