Knjižna zbirka Glasovi na mizah knjižnice SEM
14. september 2018

Nacionalni mesec skupnega branja 2018 v SEM

Med 8. septembrom (mednarodnim dnevom pismenosti) in 8. oktobrom 2018 (zaključek Tedna otroka) v Sloveniji prvič doslej poteka akcija Nacionalni mesec skupnega branja 2018 (NMSB 2018), ki povezuje vse, ki skrbimo za spodbujanje branja in bralne kulture, z namenom dviga bralne kulture in bralne pismenosti vseh prebivalcev v Sloveniji, slovenskem zamejstvu in med Slovenci po svetu.

Slovenski etnografski muzej se tej vseslovenski akciji pridružuje z dogodkom, namenjenim našim najstarejšim sosedom, stanovalcem Doma upokojencev Center, enota Tabor v Ljubljani. Zanje smo pripravili 12. septembra 2018 v Knjižnici SEM skupno branje zgodb iz knjige Bela Ljubljana. Program srečanj pod skupnim naslovom Zgodbe ne moreš iz žakla zvrnit: beremo skupaj, na katerih bomo brali folklorne pripovedi iz knjig knjižne zbirke Glasovi, bo potekal tudi v prihodnje in sicer vsako drugo sredo v mesecu.

Koordinatorka dogodkov: Mojca Račič, vodja knjižnice

Naslovnica knjige Zgodbe ne moreš iz žakla zvrnitLogotip nacionalnega meseca skupnega branja