Foto: Eva Rožanc
7. oktober 2014

Kamen dostopnosti je obiskal otroke na Očesni kliniki v Ljubljani

V sredo, 1. oktobra, je Slovenski etnografski muzej v sklopu projekta Dostopnost do kulturne dediščine ranljivim skupinam izvedel program za otoke Bolnišničnega oddelka vrtca Vodmat na Očesni kliniki Ljubljana. S pomočjo ljudske pravljice jim je kamen Dostopnosti predstavil nekatere muzejske predmete in jih seznanil z dediščino v slovenskih muzejih. Didaktični pripomočki za lažji pristop k otrokom so bili tako pravljica in muzejski predmeti, otroke pa se je vključilo tudi skozi igro, saj so tako sodelovali pri spoznavanju predmetov in umetnin.

Pred časom smo Bolnišničnemu oddelku vrtca podarili nekaj kamnov dostopnosti, s katerimi otroke skozi igro pripravljajo na operativne posege.

Program je bil pripravljen v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine, ki so letos potekali pod skupnim imenom Dediščina gre v šole.

Foto: Eva RožancFoto: Eva RožancFoto: Eva RožancFoto: Eva RožancFoto: Eva RožancFoto: Eva Rožanc