Izdelovanje trničev in pisav. Foto: A. Jerin, 2021
15. junij 2021

Dnevi nesnovne kulturne dediščine / Days of ICH

Slovenski etnografski muzej kot Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine stalno sodeluje z Regionalnim centrom za varovanje nesnovne kulturne dediščine JV Evrope pod okriljem Unesca s sedežem v Sofiji, Bolgarija.

Center je v letošnjem letu pripravil posebno aktivnost v namene promocije elementov nesnovne dediščine posameznih držav članic imenovano Days of ICH. Tako so od 14. 6. dalje na spletni strani centra predstavljeni tudi trije elementi iz Slovenije:

• Lectarstvo
  • Izdelovanje trničev in lesenih pisav ter
  • Izdelovanje malih kruhkov in lesenih modelov.

Predstavitve elementov nesnovne kulturne dediščine na spletni strani Centra.

V naslednjih dneh bodo posamezni elementi nesnovne kulturne dediščine predstavljeni tudi na socialnih omrežjih Centra. Nesnovna kulturna dediščina Slovenije bo z omenjenimi vsebinami v ospredju vse do 27. junija.

Lectarstvo. Foto: T. Jeseničnik, 2021Izdelovanje malih kruhkov in lesenih modelov. Foto: T. Jeseničnik, 2021