11. september 2013

Direktorji evropskih etnoloških muzejev v SEM

Med 12. in 14. septembrom 2013 bo v Slovenskem etnografskem muzeju potekalo srečanje skupine direktorjev evropskih etnoloških muzejev (EEMDG), katere članica je tudi direktorica SEM dr. Bojana Rogelj Škafar. Med njimi so direktorji iz Etnološkega muzeja Berlin, Muzeja Afrike, Breg en Dal, Narodnega muzeja etnologije, Leiden, Cambridge muzeja za arheologijo in antropologijo, Etnografskega muzeja v Ženevi in drugi. Razpravljali bodo o družbeni vlogi muzejev, trajnostnem vidiku zbiranja in selekcioniranja predmetov zlasti zunajevropskih zbirk, ohranjanja, varstva in predstavljanja obstoječih zbirk, o pogojih izposoje teh zbirk drugim muzejem po Evropi in o pomembnosti etnoloških zbirk za javnosti.

Direktorji etnoloških muzejev v SEM