Obhodi kurentov so bili na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva vpisani konec leta 2017. Foto: A. Pukl, 2016
23. oktober 2018

12. Letno srečanje mreže strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope poteka v Ljubljani

25. in 26. oktobra 2018 bo Slovenija gostila 12. Letno srečanje mreže strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope.

Udeležili se ga bodo predstavniki in predstavnice šestnajstih držav, Unescove Regionalne pisarne za znanost in kulturo v Benetkah, Unescovega Regionalnega centra za varovanje nesnovne kulturne dediščine JV Evrope v Sofiji in visoki predstavnik Unesca dr. Tim Curtis, vodja Sektorja za nesnovno kulturno dediščino. Osrednja tema letošnjega srečanja bo vloga muzejev pri varovanju nesnovne kulturne dediščine. Srečanje bo v organizaciji Slovenskega etnografskega muzeja kot Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine, Ministrstva za kulturo in Slovenske nacionalne komisije za Unesco potekalo na Ministrstvu za kulturo.

Škofjeloški pasijon - prvi element nesnovne kulturne dediščine, ki je bil vpisan na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva. Foto: A. Jerin, 2015