Predstavitev čipk drugih muzejev na razstavi ČIPKAste vezi / foto: J. Žagar.

Čipke v drugih slovenskih muzejih

Čipke različnih tehnik iz zbirke Betty Novaček Volenc (1893 – 1984) / Gorenjski muzej Kranj / foto: J. Žagar.Katalog vzorcev belih bombažnih čipk ene od obeh tovarn čipk na Bledu / 30. leta 20. stol. / Gorenjski muzej Kranj / foto: J. Žagar.Ženske rokavice z zračno čipko na zgornji strani / Vezenine Bled / 60. leta 20. stol. / Gorenjski muzej Kranj / foto: J. Žagar.Kvačkana čipka / Škofja Loka / konec 19. stol. / Loški muzej Škofja Loka/ foto: J. Žagar.  Namizni prtiček (servieta) z idrijsko čipko, del protokolarnega darila za Jovanko Broz (namiznega prta in dopolnilne namizne opreme) / izdelano v 70. letih 20. stol. / Mestni muzej Idrija / foto: J. Žagar.Namizni prtiček (servieta) z idrijsko čipko, del protokolarnega darila za Jovanko Broz (namiznega prta in dopolnilne namizne opreme) / izdelano v 70. letih 20. stol. / Mestni muzej Idrija / foto: J. Žagar.Ročno klekljana čipka z motivom konjičkov (narodni ornament), po vzorcu Šole za umetno obrt v Ljubljani iz okoli 1949 / izdelala Mara Ferle, Gorenja vas / 2009 - 2010  / Mestni muzej Ljubljana / foto: J. Žagar.Loretokindl, voščena figura /samostansko delo / Kamnik / 18. stol. / Muzej krščanstva na Slovenskem / foto: J. Žagar.Čipka z motivom jagodovega perja / Železniki / 2. pol. 20. stol. / Muzej Železniki; šopek klekljanega planinskega cvetja / izdelala Matilda Thaler, Železniki / konec 20., zač. 21. stol. / Muzej Železniki / foto: J. Žagar.Ženski salonar z zlato klekljano čipko, ponazorilo čevljarstva in klekljarstva, dveh pomembnih dejavnosti kraja / izdelan ok. 1969 / Muzej Žiri / foto: J. Žagar.Pahljača s čipko /  19. stol. / Narodni muzej Slovenije / foto: J. Žagar.Naglavni okras s strojno čipko, nastavek poročnega pajčolana / konec 19., zač. 20. stol. / Pokrajinski muzej Koper / foto: J. Žagar.Damske polrokavice iz strojne čipke / 2. pol. 19. stol. / Pokrajinski muzej Maribor / foto: J. Žagar.Dekliška oblekica iz mrežene čipke (izdelala Cirila Petrak za svojo vnukinjo ok. 1951) in spominska fotografija vnukinje v isti oblekici (foto Pelikan v Celju) / 50. leta 20. stol. / Slovenski šolski muzej / foto: J. Žagar.