Slovenska razstava v okviru dogodka European Culture Street v Guangzhoju na Kitajskem
25. april 2024

Na pobudo slovenskega veleposlaništva v Pekingu, Kitajska, je Slovenski etnografski muzej kot Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine pripravil kitajsko-angleško panojsko razstavo in zgibanko Slovenija na Unescovem Reprezentativnem seznamu nesnovne kulturne dediščine človeštva.

Na panojih in v zgibanki so bile predstavljene enote nesnovne kulturne dediščine iz Slovenije, ki so bile do sedaj vpisane na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva. Razstava je bila na ogled ob priložnosti dogodka European Culture Street, ki je 20. aprila 2024 potekal v Guangzhoju na Kitajskem. V prihodnje slovensko veleposlaništvo v Pekingu načrtuje nadaljnja gostovanja razstave po drugih krajih in državah.

Nekaj fotografij z dogodka predstavljamo spodaj.
Več informacij in fotografij z dogodka najdete TUKAJ.

Foto: EEAS, 2024 Foto: EEAS, 2024 Foto: EEAS, 2024 Foto: EEAS, 2024 Foto: EEAS, 2024 Slovenska stojnica Culture street. Foto: EEAS, 2024