Zabavno odkrivanje nesnovne kulturne dediščine z učnimi karticami za osnovnošolce
19. april 2024

Slovenski etnografski muzej je izdal posodobljeno različico kompleta učnih kartic za osnovnošolce, ki sedaj obsega kar 118 kartic, s katerimi se otroci seznanijo z nesnovno kulturno dediščino pri nas.

Učne kartice so prilagojene učencem 4. in 5. razreda in s kratkimi opisi predstavljajo nesnovno kulturno dediščino Slovenije. Na otrokom prijazen način je predstavljena nesnovna kulturna dediščina, razvrščena v 5 zvrsti. Vsaka kartica vsebuje tudi podatek o geografski umeščenosti dediščine v slovenskem prostoru, ima kratek opis, karakteristično fotografijo, zanimivost ali nalogo.

Dopolnjen komplet je nastal s finančno podporo Slovenske nacionalne komisije za Unesco.

Več informacij o kompletu kartic na naslovu nesnovna@etno-muzej.si.

Učne kartice so na voljo tudi v Trgovini SEM.

#naprejvpreteklost #učenjevmuzeju #pomladvmuzeju

Video: Peter Vrčkovnik