Mali mojster pri oblikovalki stekla, video
15. april 2023

Mali mojster pri oblikovalki stekla, video

V Slovenskem etnografskem muzeju skrbimo tudi za dobro počutje otrok, ki nas obiščejo. Da je njihovo raziskovanje še prijetnejše, jih v pritličju muzeja pričakuje Mali mojster – radovedni in ustvarjalni junak, ki otroke navdušuje za spoznavanje dediščine in ustvarjanje.

Njegova delavnica je prostor, kjer otroci skupaj s starši osvajajo različna znanja in veščine, predvsem tista, ki so povezana z ročnimi spretnostmi. Razen tega Mali mojster redno obiskuje slovenske rokodelce in ustvarjalce, ki z njim delijo svoje znanje. Njegov zadnji obisk je bil pri steklopihalki. Oglejte si, kaj sta ustvarila.

SEM se pridružuje Skupnosti muzejev Slovenije in Službi za premično dediščino in muzeje pri pomladanski akciji #NAPREJVPRETEKLOST. Tokratna akcija poteka med 10. in 16. aprilom pod skupno temo #dobropočutje in #trajnostnirazvoj.

#SEM, #SEM100, #etnografskimuzej, #ethnographicmuseum