Aprilske novosti v Knjižnici SEM ter priporočila za branje

Iz Knjižnice SEM vam tudi ta mesec prinašamo novice o naših novih pridobitvah in predlagamo tri nova priporočila:

Koroški pokrajinski muzej je izdal zbornik referatov mednarodnega arheološkega simpozija, ki se je lani odvil v Slovenj Gradcu. Naslovili so ga Z ognjem in mečem (2022). Le-ta zaokrožuje večletne raziskave protiturških obrambnih sistemov na Koroškem. Raziskovalni izsledki pomagajo k razumevanju in poznavanju obdobja, ko so bile slovenske dežele tarča osvajalskih pohodov Osmanov.

Izpostavili pa bi tudi monografijo Arts & Crafts of the Native American Tribes (Firefly Books, 2022), ki sta jo družno spisala Michael G. Johnson in Bill Yenne. Knjiga detaljno raziskuje in predstavlja v sliki in besedi materialno kulturo Indijancev. S kopico fotografij in ilustracij se poglablja v nastanek njihove kulture, ustvarjenih artefaktov, njihovega nastanka in dekoracije.

Monografija Subversive Archaism (Duke University Press, 2021), ki jo je spisal Michael Herzfeld, raziskuje vlogo individuumov in skupnosti, ki živijo na robu družbe in si prisvajajo govorico tradicije za upor proti birokratski in avtoritarni državi. Izpostavljena sta predvsem primera grških gorskih pastirjev in tajskih urbanih ter getoiziranih marginalcev.

Preverite še ostale novosti v knjižnici

Z ognjem in mečem (Koroški pokrajinski muzej, 2022) Arts & Crafts of the Native American Tribes (Firefly Books, 2022)Subversive Archaism (Duke University Press, 2021)