Dvosmerna avdiovizualna komunikacija na stalni razstavi Slovenskega etnografskega muzeja

Avtorica poroča, kako v Slovenskem etnografskem muzeju (SEM) v sklopu druge stalne raztstave Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta razvijajo dvosmerno avdiovizualno komunikacijo. Kot sprožilec je služil mozaični portret Vesna, kiprikazuje, kako razstavne vsebine razpoznamo v življenju mlade Slovenke, in vsebuje povabilo obiskovalcem razstave, da tudi sami posnamejo portret bližnjeosebe ali avtoportret. Muzej obiskovalcem ponuja tudi preprostejšo možnost, da njihovo pripoved posname muzejska ekipa. Pripovedi obiskovalcev invideo portreti na razstavo vnašajo avtentične slovenske glasove in podobe izvsakdanjega življenja posameznikov ali skupin. Dostopni so na interaktivni enoti Odzivi obiskovalcev, pripovedi pa tudi na spletni strani SEM. Spoznanjaob ustvarjanju dolgoročnega avdiovizualnega projekta v sklopu muzejske razstave se nanašajo na obrazstavne vsebine in komunikacijske kanale,na terensko snemanje in usposabljanje dveh prostovoljnih kulturnih mediatorjev za snemanje pripovedi ter na komunikacijo z obiskovalci in potencialnimi avtorji. Pod drobnogled je postavljena tudi trditev o demokratičnosti video medija.