Začetki etnografskega filma v slovenskih muzejih, pogovor

Kdaj
četrtek, 23. maj 2019 - 18:00
Trajanje
1 ura
Vstop prost
Boris Kuhar s kamero na borovem gostüvanju v Prekmurju (Foto: dokumentacija SEM, 1964).

Pogovor bo vodila Nadja Valentinčič Furlan, kustodinja za etnografski film v SEM.  Za iztočnico bomo pogledali odlomek iz intervjuja z Borisom Kuharjem o tem, kako je uvedel film v muzejsko delo.

Gostje: dr. Janez Dular, mag. Andrej Dular, mag. Darja Skrt, dr. Tanja Roženbergar in Jelka Pšajd.

Namen pogovora je osvetliti, kako je razvoj tehnologij od filma, analognih video formatov do digitalnih formatov vplival na izbor metod snemanja, način montaže in uporabo medija na razstavah, katere pa so tiste lastnosti (etnografskega) filma, ki imajo potencial oživiti sicer neme predmete na muzejskih razstavah.

Pred pogovornimi dogodki bo ob 17.30 kratko vodstvo po razstavi Poklon Borisu Kuharju.