Letak
četrtek, 10. januar 2019 - 17:00
2 uri
Vstop prost!
Število mest omejeno, svojo udeležbo, prosimo, sporočite na
info@tosama.si ali na 01 72 90 275

Večer Vivamela – prva izbira za celjenje ran, dogodek ob razstavi Kjer so čebele doma

Ob deseti obletnici razvoja Vivamela, prve sodobne obloge za celjenje ran z medicinskim kostanjevim medom, vas Tosama in Slovenski etnografski muzej vabita večer, posvečen Vivamelu.

Da je med zdravilo, so vedeli že stari Grki in Rimljani. Po zaslugi Vivamela iz Tosame pa z njegovo pomočjo znamo zaceliti različne rane – od majhne praske do razjede na diabetičnem stopalu.

Z značilnostmi medu, ki pripomorejo k hitrejšemu celjenju, vas bo seznanila znana poznavalka medu Malči Božnar. O izkušnjah z uporabo oblog z medicinskim kostanjevim medom Vivamel bo spregovoril priznan slovenski kirurg asist. prim. Ciril Triller, dr. med., izdelke pa bodo predstavili strokovnjaki iz Tosame.

Po predavanjih vas vabimo na ogled razstave Kjer so čebele doma z njeno avtorico Barbaro Sosič, kustodinjo SEM.

Vstop prost!

Število mest omejeno, svojo udeležbo, prosimo, sporočite na:
info@tosama.si ali na 01 72 90 275