Ali
Razstavna hiša
petek, 14. november 2014 - 16:00

Učenje igranja na afriška tolkala, delavnica za mladino in odrasle

Vabljeni na učenje igranja na afriška tolkala. Delavnico bosta vodila Issiaka Sonou in Ali Traore, gost iz Burkine Faso.

O Issiaki Sonou
Issiaka Sanou – tolkalec, ki prihaja iz zahodnoafriške države Burkine Faso, v Sloveniji skuša že vrsto let ljudem približati afriško glasbo in s tem tudi kulturo. Sodeloval je z več priznanimi svetovnimi mojstri afriških tolkal, v Sloveniji, kjer živi od leta 2008, pa aktivno sodeluje s kulturno umetniškim društvom Baobab. V Slovenskem etnografskem muzeju občasno vodi delavnice izdelovanja afriških bobnov za otroke.

O Aliju Traore
Gost Ali Traore, tolkalec, prav tako prihaja iz Burkine Faso, iz kraja Bobo-Dioulaso, ki je znan center tradicionalne glasbe. V Alijevi družini, ki je del etnične skupine Malinke, se prenaša glasbena tradicija iz roda v rod. Mojster Ali se je tako od brata naučil igrati na djembe že pri desetih letih. Trenutno svoje znanje rad deli z drugimi na obisku po Evropi.

Vstopnina: 5 EUR

Ali