ponedeljek, 14. februar 2011 - 9:00
7 ur

Trije vidiki integracije plesne dediščine v vzgojne in učne programe, seminar ODPADE

SEMINAR ODPADE

14. februar 2011 od 9.00 do 16.00

SEMINAR LJUDSKEGA PLESA IN PESMI ZA UČITELJE IN VZGOJITELJE

Trije vidiki integracije plesne dediščine v vzgojne in učne programe

Dva koraka nazaj, tri korake naprej : z ljudskim plesom v svet oblikovne dediščine za spodbujanje likovne ustvarjalnost mladih
Združiti nezdružljivo! Ljudski ples in matematika?!?
Trokorak, poskok, obrat v zgodovino in kulturno dediščino: poklici, cehi in njihova odslikava v plesnem izročilu

Tudi v šolskem letu 2010 / 2011 v Slovenskem etnografskem muzeju v sodelovanju z Zavodom Etnika pripravljamo seminarje za učitelje, vzgojitelje, študente… in tiste, ki bi pri svojem delu z otroki radi razširili znanje na področju ljudskega plesa in pesmi. Udeleženci bodo teoretično in praktično pridobili izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Seminarje in delavnice pripravlja in vodi Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine, vodja otroških programov in izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo.
Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.

Cena seminarja je 50,00 EUR.
Plačilo: z naročilnico ali plačilom na recepciji Slovenskega etnografskega muzeja.
Prijave na posamezen seminar zbiramo do četrtka pred izvedbo.

Seminarji bodo potekali v Slovenskem etnografskem muzeju
Metelkova 2, Ljubljana.

Udeležencem priporočamo udobna oblačila in obutev!

Informacije in pisne prijave:
Sonja Kogej Rus
Muzejska svetovalka / Vodja pedagoško – andragoške službe SEM